Dne 25. 11. 2021 se v rámci Týdne přírodovědných předmětů konala exkurze do nově otevřeného vzdělávacího centra na Hukvaldech. Žáci obou tercií posíleni několika nadšenými biology z primy B se vydali dvěma autobusy na dva různé vzdělávací programy – voda a vzduch. Sychravé počasí tohoto ročního období nás sice neodradilo, ale přesto pořádně prověřilo naše outdoorové vybavení a pevnou vůli především při lovu vodních bezobratlých. Odměnou nám pak byly pohledy na vodní a bahenní živočichy nalovené přímo v řece či na šplhavce, daňky a muflony, kteří se v dopoledních hodinách nenápadně potulovali kolem oborních cest. Po cestě za měřením vlastností vzduchu jsme s žáky TB nemohli vynechat ani památník se sochou lišky Bystroušky.
Nakonec jsme se ohřáli v krásných prostorách vzdělávacího centra, kde jsme zhodnotili toto fyzicky náročné dopoledne. Budeme se jistě těšit na další zajímavé výukové programy, snad jen za teplejšího počasí.

foto: Mgr. Petr Rašovský, Mgr. Martina Rašovská