V úterý 7. prosince 2021 byli žáci kvart pozváni do Domu kultury města Ostravy, kde má své sídlo Janáčkova filharmonie. Hojného počtu účastníků se ujal energický lektor workshopu, pan Martin Ptáček. Ten nám všem vysvětlil základy fungování orchestru. Na začátek nás také velice rychle a kreativně naučil rytmické cvičení, které po chvilce zvládli i žáci hudbou zcela nepolíbení. Díky jeho skvělému vedení jsme dokonce byli schopni zahrát jako malý orchestr píseň Holka modrooká na altové a basové xylofony a metalofony. Každý měl možnost si na všechny zmíněné nástroje aspoň jednou zahrát, a komu hraní příliš nešlo, mohl aspoň zpívat. Děkujeme Janáčkově filharmonii za skvělý workshop, který jistě uchvátil nejen hudebníky ale i všechny, kteří se přišli podívat.

Adéla Kuchaříková, kvarta B