V úterý 25. ledna se jako každý rok utkali ve školním kole Olympiády v českém jazyce naši studenti. Soutěžící se shromáždili ve školní jídelně krátce po osmé ráno a klání mohlo začít.
V první kategorii obsadili stupně vítězů Karolína Prudilová (TA), Lukáš Cielecký (TB) a Klára Strejčková (TA), přičemž první dva budou školu dále reprezentovat v okresním kole soutěže. V druhé kategorii byla situace poněkud dramatičtější, jelikož za nepochybným vítězem – Františkem Malým (SXB) – došlo ke shodě bodů hned u tří účastníků, Kláry Skoumalové (SXB), Ivany Křůmalové (SXB) a Anny Bancířové (4.A), kteří se tak společně umístili na 2. až 4. místě. Za tuto kategorii škola do okresního kola pošle také dva zástupce, a to Františka Malého a Kláru Skoumalovou.
Děkujeme všem za účast, výhercům gratulujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí při dalším soutěžení.
Vojtěch Drahotuský, 3. A