V uplynulém týdnu se uskutečnil turistický kurz naší školy v rakouských Alpách, v oblasti Zell am See - Kaprun. Akce se zúčastnilo celkem 49 studentů 3.ročníku. V rámci týdenního programu jsme měli možnost navštívit Krimmelské vodopády, přečerpávací elektrárnu s přehradami nad Kaprunem, museum alpské přírody v Mittersilu a velkým zážitkem pak byl výjezd po silnici Hoch alpenstrasse k nejvyšší hoře Rakouska Grossglockner . Cestou zpět pak malebnou vesničku Heiligenblut se známým kostelem sv.Vincence. Poslední den , cestou domů jsme navštívili solné doly v Berchtesgadenu, včetně působivé prohlídky podzemí s výkladem o historii těžby soli v této oblasti. I přes nepřízeň počasí jsme si pobyt užili a už se všichni těšíme na další ročník .