telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Dne 3. listopadu jsem na naší škole zahájili tradiční listopadové Příběhy bezpráví, které  mají žáky seznámit s různými podobami totality. Letošní ročník zaměřený na období husákovské normalizace a její každodennost, jsme uvedli dokumentem pod názvem "Hej, Gusto", který nás zavedl do roku 1982, kdy zemřel Leonid Brežněv a dva študáci vymysleli písničkovou parodii, kterou se pak v kruhu přátel bavili, a za kterou byli později odsouzeni na 3 roky nepodmíněně. Hlavním programem Příběhů bezpráví však bylo setkání s pamětníkem, který nás ve svých vzpomínkách provedl 80. léty v Ostravě . Pozvání přijal pan Ivan Motýl, novinář a také absolvent Matičního gymnázia (1986), který nám dobu velmi živě přiblížil. Zvláště poutavé bylo vyprávění o časech strávených na naší škole - "na Šmeralce". Bonusem, který si pro nás pan Ivan Motýl připravil, byl na závěr besedy poetický přednes  z výtvarné sbírky Struska, jež je věnována ostravským ulicím, také ulici Dr. Šmerala. Nejen za sebe, ale především z reakcí žáků potvrzuji, že beseda byla velmi zajímavá. 

Text a foto: Jana Bittová 

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top