Studenti španělštiny mají od konce října možnost setkávat se s dvojicí sympatických španělských studentů, kteří jsou v Ostravě na studijním pobytu v rámci programu Erasmus. Naši noví španělští kamarádi dochází pravidelně do hodin vyšších ročníků a s našimi studenty si vyměňují názory na aktuální dění ve světě a dále je vyučují novým výrazům ve španělštině. Naši studenti je zase informují o kulturních odlišnostech a možnostech navštívit zajímavá místa naší země. Pro naše studenty je to vynikající možnost si přímo v interakci s rodilým mluvčím vyzkoušet praktický jazyk a dozvědět se něco nového o zemi, jejíž jazyk studují. Zajímavé také je, že jeden ze španělských účastníků programu je z Kanárských ostrovů a druhá studentka je z Barcelony. Naši studenti tedy mají možnost srovnat dva různé dialekty.