telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Návštěva Spojeného království byl už odmalička můj sen. Lákadlem pro mě byl nejen cizí jazyk a kultura, ale také přírodní krásy či známé monumenty Londýna.
A tak jsem se ocitla na školním zájezdu v úterý 6. června. Bez jakýchkoliv příkras pro mě byla noční jízda autobusem peklem na zemi. Byla jsem pak vděčná za procházku po Amsterdamu, kam jsme ve středu dopoledne dojeli. Kromě květinového trhu plovoucího na vodě, jsme zavítali do Domu Anny Frank, židovské dívky, jejíž osud je nám znám zejména díky jejímu deníku. Po kratším rozchodu nás čekala cesta trajektem do samotné Velké Británie.
Počasí nám bylo celý zájezd nakloněno, jen Hadriánův val nám dal okusit pravého anglického fičáku. Promrzlí na kost jsme se vrátili do autobusu, který nás převezl do Durhamu. Tam jsme vystoupali ke katedrále, jejíž prostory můžete znát například z filmů o Harrym Potterovi. Večer nás čekala první noc v hostitelských rodinách, kde jsme zůstali vždy přes noc až do soboty.
Čtvrtý den byl ve zkratce turistický. Ráno jsme vyjeli ke Castle Howard - zámku, který je stále v rekonstrukci, jelikož jej zachvátil požár. Prošli jsme si krásnou zahradou i interiéry. Prvním navštíveným zříceným opatstvím na seznamu se stalo Rievaulx Abbey, odkud jsme vyrazili dále do národního parku North Yorkshire Moors známého svým velkým množstvím vřesů.
Znáte román Dracula? Do města, které se tomuto románu stalo inspirací, jsme se vydali v sobotu. A hádejte, kdo špatně spočítal počet schodů vedoucích do města od zříceného opatství číslo dvě? Ano, takže nyní dle místní pověry očekávám návštěvu hraběte Drákuly. Ve městě Scarborough se v přístavu pyšnil zábavní lunapark. Naprosto dokonalá byla pláž v Flamborough Head. Nádherný a nezapomenutelný zážitek. Po parnu a dni plném procházek byla mořská voda příjemným osvěžením. Někteří z nás byli u moře dokonce poprvé v životě.
Poslední den v Yorku nás čekala katedrála Yorkminster, ke které jsme došli po hradbách. Prošli jsme si uličkou Shambles, známou jako inspiraci pro potterovskou Příčnou ulici. Nakonec jsme zavítali do vikingského muzea Jorvik Viking Center, kde nám byla historie Vikingů zprostředkována velmi zajímavým způsobem, prostřednictvím mluvících figurín, kolem kterých jsme projížděli v sedačkách mně připomínajících stroj času.
Po noci strávené v hotelu nás čekal už úplně poslední den a naše nejvýznamnější zastávka. Samotný Londýn. Množství památek snad ani nejsem schopna vyjmenovat. Snad jen Greenwich, Buckingham Palace či Westminster Abbey. Zážitek z takto multikulturního města byl pro mě neskutečný. Celí unavení jsme se vrátili do autobusu, kde jsme jízdou eurotunelem zakončili zájezd a odnesli si skvělé vzpomínky. A já také rýmu.
Anna Přečková, 2. A

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top