V pondělí 20. května se žáci SXA, SXB, 2.A i 3.A, v doprovodu Mgr. Jiřího Honky, Ph.D, Mgr. Kateřiny Plachké a Mgr. Lucie Dančíkové, zúčastnili série přednášek VŠB na téma technologická gramotnost. Akce začala v pozdních dopoledních hodinách a skončila před třetí hodinou. Za tuto krátkou dobu stihli studenti, rozděleni do dvou skupin, nejen rozsáhlou přednášku představující postavení technologií v dnešním světě procházejícím globálním oteplováním (přiblížen byl například momentální vývoj v oblasti implementace automobilů do běžného života občanů Česka či co je to 5G), ale i názornou ukázku pracovišť robotiky a automechaniky, při kterých nám bylo vysvětleno fungování těchto „hraček“.Studenti po podnětném programu a povzbuzení ke studiu technických oborů odcházeli zase o něco chytřejší.
Ondřej Mazák, 3.A

Fotografie: Mgr. Lucie Dančíková