V prosinci loňského kalendářního roku se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo padesát studentů různých ročníků našeho gymnázia. V první kategorii zvítězila studentka Eliška Paclová (kvarta B), druhé místo obsadila Jitka Vlčinská (tercie B) a na třetím místě se umístila Karolína Špottová (kvarta B). Čtvrté a páté místo obsadily Kateřina Červinková (tercie B) a Magda Lhotská (tercie A).

Ve druhé kategorii zvítězila s velkým náskokem Daniela Zarodňanská (4. A), druhé a třetí místo patří Jakubu Novákovi (septima A) a Danielu Machalovi (septima B). Čtvrté a páté místo získali Martin Hudec (sexta B) a Eliška Olšáková (septima B).

Všem těmto úspěšným studentům blahopřejeme a těšíme se na další výborné výsledky jejich práce.

Seznam všech našich studentů, kteří v této soutěži obsadili první až desáté místo (v první i druhé kategorii), je k dispozici u učitelů českého jazyka a literatury.