Dne 23. 3. 2011 se studentky MGO Karolína Boháčová (SB) a Zuzana Repková (TA) zúčastnily jako zástupkyně naší školy recitační soutěže Rolnička 2011. Tato soutěž, letos pořádaná už podvacáté,  je určena žákům druhého stupně ZŠ a nižšího stupně osmiletých gymnázií. Pořádá ji Kulturní centrum Poruba, příspěvková organizace.

Celé dopolední klání III. a IV. kategorie (v obou kategoriích dohromady soutěžilo zhruba 60 dětí) pečlivě sledovala porota ve složení Marie Viková (bývalá herečka Divadla Petra Bezruče a vyučující na Janáčkově konzervatoři), Eva Mudrová (bývalá rozhlasová reportérka a moderátorka ČR Ostrava) a Věra Vojtková (vyučující jevištní mluvy a přednesu na Janáčkově konzervatoři). Právě díky těmto porotkyním bylo celé dopoledne nejen dobrou příležitostí k setkání s žáky a studenty obdobných zájmů a zaměření, ale i výhodnou šancí získat od zmíněných profesionálek cenné rady, jak svůj přednes vylepšit, kterých chyb se zbavit atp. Naše studentky ve svých kategoriích nebyly oceněny do pořadí prvních tří. Přesto si mnohé z akce odnesly a je jim třeba za přípravu, které věnovaly svůj volný čas, poděkovat.