20. Června 2011, Sál Vesmír VŠB

Již třetí slavnostní vyřazování maturantů probíhalo opět pod záštitou občanského sdružení „Přátelé MGO“ – unie rodičů, pedagogů, žáků a příznivců MGO. Za sdružení se ho zúčastnili předseda – Mgr. Ladislav Vasevič, Mgr. Svatava Kretková a Mgr. Miroslava Pavlínková. Vedení školy zastoupily ředitelka Matičního gymnázia – Mgr. Alena Bačová – a zástupkyně ředitelky – Ing. Hana Dobešová.

Předávání maturitního vysvědčení, protokolu o výsledcích, odznaku klubu absolventů a certifikátu o členství v klubu absolventů Matičního gymnázia v Ostravě sledovali pedagogové školy, rodiče, prarodiče, sourozenci, příbuzní i přátelé absolventů. Také letos tři významné osobnosti každé třídy místo stříbrného odznaku klubu absolventů získaly odznak zlatý.

Bohatý kulturní program zajistilo vystoupení školního pěveckého sboru pod vedením Mgr. Zdeny Švrčkové, dále několik vystoupení absolventů připravených Mgr. Miroslavou Pavlínkovou. Mimo jiné zazněla ukázka z knihy „Zeptej se táty“ (Magnesia Littera 2011), jejímž autorem je jeden z významných absolventů Matičního gymnázia Jan Balabán. Průvodní slovo měla Mgr. Naděžda Nováková.

Slavnostní vyřazování zahájil již tradičně školní pěvecký sbor pod vedením Mgr. Zdeny Švrčkové.

Na úvod zazněla hymna studentů Gaudeamus igitur.

Absolventi vyjádřili své poděkování vedení školy (foto: Mgr. Alena Bačová), ale také třídním profesorkám (foto: Mgr. Svatava Kretková) a třídnímu profesorovi.

Absolventi obdrželi maturitní vysvědčení, protokol o výsledcích, odznak klubu absolventů a certifikát o členství v klubu absolventů Matičního gymnázia (věnováno unií „Přátelé MGO“).

Absolventi obdrželi maturitní vysvědčení, protokol o výsledcích, odznak klubu absolventů a certifikát o členství v klubu absolventů Matičního gymnázia (věnováno unií „Přátelé MGO“).

Slavnostního vyřazování se zúčastnilo vedení školy (foto: Mgr. Alena Bačová) i členové unie „Přátelé MGO“ (foto: Mgr. Ladislav Vasevič).

Za absolventy přednesla slavnostní projev Veronika Javůrková.

Absolventi, pedagogové, rodinní příslušníci absolventů, jejich přátelé i hosté téměř zcela zaplnili sál Vesmír VŠB.

Převzetím maturitního vysvědčení se z úspěšných maturantů stali absolventi Matičního gymnázia 2010/2011.

Převzetím maturitního vysvědčení se z úspěšných maturantů stali absolventi Matičního gymnázia 2010/2011.

Na pomyslné cestě od maturanta k absolventovi doprovázeli studenti jejich třídní profesorky (foto: Mgr. Jana Trčková) i třídní profesor.

Na pomyslné cestě od maturanta k absolventovi doprovázeli studenti jejich třídní profesorky (foto: Mgr. Jana Trčková) i třídní profesor.

Předseda unie „Přátelé MGO“ Mgr. Ladislav Vasevič pronesl inspirativní projev za rodiče a pedagogy podporující svou dobrovolnou prací MGO.

Mgr. Miroslava Pavlínková připravila se studenty i absolventy pestrý kulturní program.

Absolventi semináře latinského jazyka recitují pásmo výroků o vzdělání klasických latinských autorů.

Absolventi semináře latinského jazyka recitují pásmo nadčasových výroků o vzdělání.

Absolventka Tereza Skálová předčítá ze vzpomínkové knihy absolventa MGO, spisovatele oceněného Magnesií Literou - Jana Balabána.

Absolventka Daniela Zarodňanská čte ukázku doprovodného textu leporela „Matiční gymnázium a Matiční ulice v proměnnách času“, na jehož přípravě se podíleli také letošní maturanti navštěvující seminář z historie.

Mimořádnost slavnostního vyřazování maturantů potvrzuje také zájem médií.

Letošní novinkou byla slavnostní fotografie každého absolventa jako upomínka na významný den.

Průvodní slovo měla Mgr. Naděžda Nováková

Průvodní slovo měla Mgr. Naděžda Nováková.

Fotografie pořídili Ing. Adam Dragon a Karolína Vasevičová.

Galerie maturantů

Pro zájemce z řad maturantů jsou k dispozici fotografie v lepší kvalitě:
4. A
Oktáva A