Celoroční projekt komise českého jazyka a literatury

Garanti: Mgr. Markéta Šňupárková, Mgr. Jana Trčková, Mgr. Naděžda Nováková

Cílem projektu je aktualizace specifických celospolečenských témat a problémů, prohloubení kulturního a společenského povědomí žáků, v neposlední řadě také výchova k divadlu, filmu či čtenářství, v širších souvislostech pak k chápání vizuálního umění celkově.

Chceme využít divadelních her i filmových projekcí jako podkladu k diskuzím a debatám, které intenzivně pěstují schopnosti kritického myšlení, zároveň přispívají k fixování rozumového a citového způsobu vnímání světa. Návštěva divadelních představení, generálních zkoušek, filmových projekcí, besed s tvůrci, rozbory a samostatné projekty povedou k propojení teoretických znalostí žáků s jejich praktickými dovednostmi. Projekt umožní využít široké spektrum učebních stylů k rozvoji osobních dovedností žáků a zároveň prohloubit jejich znalosti o světě kolem nás.