telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Komise ČJ zve srdečně všechny studenty našeho gymnázia k účasti na školním kole soutěže Mladý Démosthenes. Školní kolo se bude konat ve středu 9. listopadu 2011 v 14.10 v učebně TA v I. poschodí. Studenti, kteří se budou chtít zúčastnit, by si měli připravit řeč v rozsahu jedné až dvou minut času, jež by měla být jejich originálním výtvorem, se kterým doposud nevystoupili v žádné jiné soutěži a nepublikovali jej v jiné formě dříve. Téma příspěvku je libovolné. Výsledkem by měla být originální a samostatná promluva, která by posluchače rovněž pobavila.

Jednotlivá soutěžní vystoupení bude posuzovat porota, kterou budou tvořit předsedkyně a členové komise ČJ a jako čestný host paní profesorka Franková z komise NJ, jež má z minulosti s touto soutěží zkušenosti. Soutěžit se bude ve čtyřech věkových kategoriích  (prima a sekunda = I., tercie a kvarta = II., kvinta, sexta a 1. a 2. ročník = III. a vyšší ročníky kategorie IV.). Ze školního kola vzejdou jednotliví zástupci školy – vítězové jednotlivých kategorií – již budou pozváni k účasti na kole vyšším, tzn. regionálním. Sem již přijedou hodnotit jednotlivé příspěvky pražské organizátorky soutěže.

Doufáme, že se soutěž stane důstojným kláním všech studentů, jež rétorika baví a zajímá. Snad jejím konáním přispějeme ve větší míře k tomu, aby mluvní projev začal být brán studenty našeho gymnázia jako součást jejich kultivovaného chování a aktivní přípravy na budoucí profesní kariéru. Umět dobře mluvit je základem budoucího úspěchu v životě!

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top