V prosinci loňského kalendářního roku se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo více než šedesát žáků různých ročníků našeho gymnázia. V první kategorii zvítězila žákyně Kateřina Červinková (kvarta B), druhé a třetí místo obsadili se stejným počtem bodů Jitka Vlčinská (kvarta B) a Martin Lichovník (tercie B). Na čtvrté až šesté pozici se umístily Marie Sládková (tercie A), Zuzana Repková (kvarta A) a Magdaléna Lhotská (kvarta A).

Ve druhé kategorii zvítězila Kateřina Malá (4. A), druhé a třetí místo patří Martinu Hudcovi (septima B) a Ivaně Zdařilové (kvinta A). Čtvrté až šesté místo získali Rostislav Langer (3. A), Julie Fülepová (1. A) a Lenka Vojtěchovská (septima A).

Všem těmto úspěšným žákům blahopřejeme a těšíme se na další výborné výsledky jejich práce.

Seznam všech našich žáků, kteří v této soutěži obsadili první až jedenácté místo (v první i druhé kategorii), je k dispozici u učitelů českého jazyka a literatury.