V minulém školním roce odstartoval na naší škole projekt s názvem Divadlo a film do škol, který si klade za cíl přivést mladého diváka do divadla či kina, zprostředkovat mu bezprostřední umělecký zážitek, a vychovávat tak kvalitní mladé publikum.

I v letošním roce chceme v nabídce zajímavých titulů pro naše studenty pokračovat, dále tuto aktivitu rozvíjet a poskytovat žákům základní přehled o současné divadelní tvorbě českých divadel a kin.

První kulturní událostí letošního školního roku byla návštěva studentů 2. a 3. ročníků vyššího gymnázia v pražském divadle La Fabrika na představení Up End Down divadelního spolku La Putyka. La Putyka je divadelní skupina mladých herců, tanečníků a hudebníků, která se snaží o moderní divadelní formy pojící prvky dramatické s cirkusovou akrobacií, pantomimou, scénickou hudbou a dalšími druhy umění. Divadelní představení, které se konalo ve večerních hodinách, bylo doplněno prohlídkou Prahy zaměřenou především na její historické centrum.

Na závěr připojuji několik postřehů studentů:

„Představení bylo neuvěřitelné, nic podobného jsem v životě neviděl.“

„Malá scéna, velká hra!“

„Vyšlo nám krásné počasí, bolely nás nohy, ale stálo to rozhodně za to!“

Studenti před představením