4. A v PrazeDivadla, výstavy, muzea i kina nadchly v několika dnech minulého týdne žáky ze třídy 4. A, kteří se vydali po stopách bohaté historie našeho hlavního města. Kromě časově náročné prohlídky nejkrásnějších míst všichni navštívili představení Národního divadla Zkrocení zlé ženy. Měli tak možnost nejen sledovat výkony známých předních herců, ale také obdivovat naši Zlatou kapličku. Během dalšího večera žáci viděli například představení Divadla na Vinohradech (Apartmá v hotelu Plazza), Stavovského divadla (Bláznivý den aneb Figarova svatba – Donutil, Krajčo, Beretová, aj.), Divadla Broadway (muzikál Hamlet) a dalších. Vychutnali si prohlídku Židovského Města pražského, Muzea voskových figurín nebo výstavu Slovanská epopej, což je cyklus dvaceti velkoformátových obrazů, kterým chtěl Alfons Mucha shrnout dějiny Čechů a dalších slovanských národů.

V době, kdy (podle slov tamního poskytovatele ubytování) gymnázia na podobné exkurze už většinou nejezdí (velká zodpovědnost, časová náročnost), byli naši žáci zcela spolehliví, takže si exkurzi „užili“ nejen oni, ale také jejich pedagogický doprovod – Mgr. Zdena Švrčková a Mgr. Renáta Macečková.