2. října 2012 byla slavnostně zahájena výstava kreseb terezínských dětí za účasti vzácného hosta, paní Věry Andrysíkové, která zavzpomínala na své dětství strávené v Terezíně. Vernisáž byla obohacena o hudební příspěvek v podání Kristýny Štellbaské, Matěje Šímy a Markéty Šňupárkové, kteří si připravili krásnou židovskou píseň v jazyce jidiš. Výstava je volně přístupná ve foyer školy a potrvá do konce měsíce. Je zároveň první akcí projektu „Naši nebo cizí“, pořádaného ve spolupráci s Památníkem Terezín a pražským Židovským muzeem. V rámci projektu budou v tomto školním roce uskutečněny i další akce zabývající se tematikou holocaustu, např. workshopy, speciální výukové programy a setkání s pamětníky. Nejbližší akcí bude exkurze do Osvětimi 22. října 2012.

Fotoreportáž z vernisáře Fotoreportáž z vernisáře