Vybraní žáci německého jazyka navštívili ve středu 26. září v rámci mezinárodní přehlídky Divadelní pouť bez bariér představení Paula a lehkost bytí (Paula und die Leichtigkeit des Seins), které na scéně Divadla loutek Ostrava uvedlo drážďanské Divadlo Mladá generace (Theater Junge Generation).

Žáci sledovali osudy malého děvčátka Pauly, které její hodný strýček z daleké Austrálie pomohl díky fantazii překonat trápení, smutek i zemskou tíži.

Rok bratří Grimmů

Rok 2012 je jubilejním rokem bratří Grimmů. Před 200 lety vyšla poprvé jejich sbírka pohádek, kterou dnes znají děti v mnoha zemích světa. Goethe-Institut Praha u této příležitosti pozval do České republiky berlínský soubor loutkového divadla Das Weite Theater für Puppen und Menschen. Tento soubor hostoval jen ve čtyřech městech naší republiky s hrou Sněhurka aneb 7. trpaslík. Žáci našeho gymnázia uctili památku bratří Grimmů návštěvou Divadla loutek, kde 8. 10. 2012 zhlédli uvedenou známou a všemi dětmi milovanou pohádku v nápadité inspirativní inscenaci, která byla zajímavá nejen pro děti, ale i dospělé.