telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Po mimořádném úspěchu prvého ročníku Týdne přírodovědných předmětů a technických oborů, který pilotně ve spolupráci s VŠB – Technická univerzita Ostrava a Ostravskou univerzitou v Ostravě pořádalo Matiční gymnázium, se i v tomto školním roce pro naše žáky podobná odborná akce opět připravuje. V souladu s nejmodernějšími studijními metodami, v kontextu vývoje globálního trhu práce a v součinnosti s trendy rozvoje potřeb zaměstnanosti v České republice a našem regionu vstupuje Matiční gymnázium aktivně do tolik diskutované oblasti popularizace a praktické podpory všech oborů přírodních věd a z nich vycházejících studijních technických oborů.

Také letošní druhý ročník našeho „Týdně vědy“ nabídne žákům několik desítek přednášek renomovaných vysokoškolských odborníků a vědeckých kapacit z oblasti praktického výzkumu. Jako velmi efektivní se ukázaly exkurze našich žáků do nejmodernějších vysokoškolských laboratoří, debaty s mladými vědeckými kádry vysokých škol, či studijní výjezdy do lokalit, o kterých se dosud žáci jen teoreticky v hodinách učili.

Týden přírodních věd 2012Řada žáků maturitních ročníků byla získanými informacemi natolik ovlivněna, že zásadně korigovali svůj pohled na svou profesní budoucnost a především se projevil pozitivní dopad v rovině kvalitativního přístupu ke studiu a systému přijímacího řízení na vysoké školy. Velmi pozitivním výsledkem nového aktivního přístupu našich žáků k budoucnosti je například vznik studentského středoškolského semináře budoucích mediků, jehož koncepci, obsah i formu určili přímo naši žáci a tento seminář bude realizován nad rámec učebních povinností vyplývajících z ŠVP našeho gymnázia.

Další realizované projekty ryze technického charakteru (stavba modelů raket a jejich starty, stavba vzducholodi, Biologie v přímém přenosu atd.) jen dokládají, že lze u žáků vzbudit zájem o techniku a přírodní vědy. V letošním roce totiž enormně roste zájem o práci v technických kroužcích MGO a budeme se pouštět do takových úkolů, jako je stavba funkčních a programovatelných robotů, nebo praktické využití 3D tiskáren při kreativních technických projektech našich žáků.

Jsem potěšen, že odbornými garanty programového konceptu letošního Týdne přírodních věd a technických oborů jsou takové osobnosti jako pan prof. Ing. Tomáš Čermák, CSc., Dr.h.c., dlouholetý rektor VŠB-TUO, nyní ředitel Centra Energetických jednotek pro využití netradičních zdrojů energie, paní prof. Ing. Dagmar Juchelková Ph.D., vedoucí Katedry energetiky, Fakulty strojní, VŠB – Technické univerzity Ostrava, paní doc. Mgr. Jana Kukutschová, Ph.D., vedoucí Oddělení bionanotechnologií VŠB – Technická univerzita Ostrava, pan doc. Mgr. Pavel Drozd, Ph.D., vedoucí Katedry biologie a ekologie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity v Ostravě, paní RNDr. Petra Konečná Ph.D., proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Ostravské univerzity v Ostravě, pan doc. Mgr. Roman Maršálek, Ph.D., proděkan pro vědu a vnější vztahy Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity v Ostravě, pan doc. MUDr. Jaroslav Horáček, CSc, děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity v Ostravě, Mgr. Ivona Zavacká, Ph.D., proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Lékařské fakulty Ostravské univerzity v Ostravě.

Záštitu nad celým projektem převzal PaedDr. Libor Lenčo, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Moravskoslezského kraje.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top