Budova fakulty

Studenti 4. ročníku přírodovědně zaměřený seminářů se dne 20. 11. 2013 zúčastnili exkurze na specializovaná pracoviště Lékařské fakulty Ostravské univerzity. 38 studentů, za doprovodu pana profesora Vondráčka a pana profesora Adamuse, postupně navštívilo následující odborná pracoviště:

Ústav epidemiologie a ochrany veřejného zdraví – kde nás přijala a provázela tajemnice ústavu MUDr. Jana Povová, Ph.D. Studenti si prohlédli některá pracoviště a dozvěděli se o zaměření ústavu, přičemž také „nakoukli“ do probíhající výuky.

Katedra patologické anatomie a soudního lékařství a Katedra anatomie, histologie a embryologie – kde nás provázela tajemnice Ústavu anatomie Mgr. Hana Hronzová. Studenti zde byli nadšeni z návštěvy vznikajícího Anatomického muzea a z materiálů a preparátů, které zde viděli. Tato část exkurze byla velmi důležitá pro budoucí mediky. Prohlédli si tak pracoviště, kde někteří z nich budou třeba příští rok studovat jako medici LF.

Katedra fyziologie a patofyziologie – kde se nám věnoval a zasvěcený výklad, včetně praktického fyziologického měření na stanovení obsahu tuku, svalové hmoty a vody na dobrovolníkovi z našich studentů, který si tak odnesl na památku výsledky měření, poskytl pan doktor Mgr. Marek Bužga, Ph.D.

„Jiří se připravuje na měření…“

A už se měří

Celá exkurze měla u našich studentů velkou odezvu. Díky ní se podívali do míst, kam by se normálně nedostali a viděli tolik zajímavého. Bez této akce by zjevně takovou možnost neměli. Rozhodně byla významná pro jejich budoucí studium a rozhodování o něm. Vše proběhlo ve velmi milé a přátelské atmosféře. Troufnu si říci, že akce byla dokonce pro naše studenty přínosnější více než klasický den otevřených dveří, který na LF OU proběhne 10. a 11. 1. 2014.

Připojení se LF OU, jako partnera, k akci „Týden vědy a techniky na MGO“, považuji za velmi prospěšný krok pro obě instituce, s velkým zkušenostním a odborný přínosem pro studenty MGO, a to je zásadní.

Proto touto cestou děkujeme paní proděkance pro studium a celoživotní vzdělávání LF OU Mgr. Ivoně Závacké, Ph.D., která účast LF OU na „Týdnu vědy a techniky na MGO“ garantovala, a panu děkanovi doc. MUDr. Jaroslavu Horáčkovi, CSc. nejen za velmi poutavou přednášku o HPV a karcinomu děložního čípku, ale především za svolení k účasti lékařské fakulty na našem týdnu vědy.