Studenti 4. ročníku přírodovědně zaměřených seminářů se dne 20. 11. 2013 zúčastnili exkurze na specializované pracoviště Fakultní nemocnice Ostrava – Ústav laboratorní diagnostiky. 38 studentů, za doprovodu pana profesora Vondráčka a pana profesora Adamuse, bylo přijato vedoucím tohoto ústavu a zároveň vedoucím Katedry biomedicínských oborů Lékařské fakulty OU panem docentem Šafarčíkem, který nám také zásadní pracovní náplň ústavu představil. Pracovníci ústavu nám pak ukázali pracoviště z praktické stránky. Studenti se tak dozvěděli, jak se moderním způsobem analyzuje krev odebraná pacientovi a získali tak zkušenosti cenné pro budoucí mediky, kterých je každoročně, z řad našich studentů, slušný počet. O medicínu a lékařské vědy je na MGO velký zájem.

Exkurze byla velmi zdařilou a cennou součástí „Týdne vědy a techniky na MGO“.