V průběhu minulého týdne měli žáci MGO možnost nahlédnout prostřednictvím přednášek do zákulisí vědecké práce a výzkumů různých oblastí přírodních věd a technických oborů, měli možnost navštívit vědecká pracoviště univerzit, výukové programy významných podniků a organizací.

Celkem se na půdě MGO uskutečnilo 40 přednášek, z prvních ohlasů žáků je zřejmé pozitivní hodnocení většiny přednášek. Jen stěží lze vybrat tu nejlepší, protože jejich spektrum bylo velké a nebylo v silách jednotlivce zúčastnit se přednášek všech. Velkou atrakcí se na jeden den ve vestibulu školy stalo Mobilní planetárium, které vzbudilo veliký zájem nejen u žáků, ale i u pedagogů, a protože se opravdu na všechny nedostalo, pokusíme se zajistit tuto nádhernou podívanou i na příští rok. Proběhla celá řada výukových programů, pro představu lze uvést odpadovou výchovu v OZO Ostrava, Vesmírný kaleidoskop a Krásu minerálů ve spolupráci s Planetáriem a VŠB-TUO, Meteorologický kaleidoskop s ostravskou pobočkou Českého Hydrometeorologického Ústavu, výukový program v Zoo Ostrava. Proběhla také řada exkurzí např. Dolní oblast Vítkovic U6, Hyundai Nošovice, Kofola, Technické muzeum Praha, Univerzitní vědecká pracoviště Lékařské fakulty OU a vybraná vědecká pracoviště VŠB-TUO. Celkově se mimo budovu MGO uskutečnilo na 20 různých akcí.

Závěrem lze vyjádřit naději, že snad některé z přednášek, exkurzí či výukových programů, usnadnily volbu budoucího studia a profesního zaměření některým žákům gymnázia, nebo alespoň přiblížily populární formou současné přírodovědecké a technické poznatky vědy, které snad budeme v brzké době moci využít nebo je již využíváme, ale staly se tak běžnými, že nad nimi ani nepřemýšlíme.

Podrobnější informace o jednotlivých akcích vyplynou z příspěvků, které již jsou nebo budou postupně vkládány na stránky školy.

Pokusme se opět vytvořit zajímavou fotogalerii „Týdne vědy“!

Fotogalerie – autorky fotografií jsou Kateřina Vrbová (TB), Michelle Mazancová (3.A), Karolína Vasevičová (KVIB), Denisa Barvíková (KVA) a Michaela Šebestová (KVB).