Dne 27. 11. 2013 se uskutečnilo školní kolo soutěže mladých řečníků – Mladý Demosthenes. Toho se zúčastnilo celkem 34 žáků, kteří byli rozděleni do 4 kategorií. Soutěžilo se o postup do dalšího – regionálního – kola soutěže. Vítězi a účastníky regionálního kola se v jednotlivých kategoriích stali:

1.kategorie – Matyáš Hroch ze SA

2.kategorie – Ondřej Sliška z TA

3.kategorie – Jan Pomahač z 1. A

4.kategorie – Klára Badurová z 3. A

Soutěž probíhala v 6. a 7.vyučovací hodině v posluchárně fyziky a účastnili se i diváci, kteří povzbuzovali své kamarády či kamarádky při soutěžních příspěvcích. Bohužel se mnozí schopní soutěžící sami diskvalifikovali tím, že délkou svého příspěvku překročili povolený časový limit (2 minuty). Obecně to platí zejména pro žáky ve 2 vyšších kategoriích. Porota přesto neměla při hodnocení lehkou práci a děkuje všem zúčastněným za zajímavé příspěvky.

Organizátorka soutěže na škole I. Fuxová