V rámci „Týdne vědy“ se žáci tříd PA, PB, SA, TA, TB, 3.A, SEPB, OKTA a OKTB zapojili do ojedinělého projektu komise AJ – Robots Are All Around Us (Roboti jsou všude kolem nás). Zájem o tuto formu studijní aktivity překvapil i samotné organizátorky – Mgr. Naděždu Novákovou a Mgr. Lucii Dančíkovou – přihlásilo se celkem 25 týmů či jednotlivců.

V první fázi, která proběhla ve dnech 19. a 21. 11. 2013, si žáci připravili prezentace v anglickém jazyce a představili svým spolužákům opravdu zajímavá odborná témata – například školní studentský projekt Airship nebo Robots In Medicine, Mars Exploration, History of Robots, Types of Robots, Exploring the Oceans a Army Robots. Objevila se ale také témata z každodenního života – Robot Toys, The History of Juke-Box či Hair Straightener (i s praktickou ukázkou).

To, že roboti jsou skutečně všude kolem nás a že jsou velmi populární, dosvědčuje fakt, že nejvíce procentních hlasů v soutěži získala prezentace o robotech v domácnosti – Robots In Household Matěje Aulehly a Jiřího Klimova ze SEPB. Tito získávají ceny věnované unií „Přátelé MGO“ – trička s logem MGO, všichni zúčastnění obdrželi drobné upomínkové dárky unie „Přátelé MGO“ a budou oceněni diplomy a účastnickými listy.

Ve druhé fázi, nazvané Britannica Quest, vypracovávali žáci Primy A a Primy B komplexní pracovní list s tématy jako Computer Animation, Space Probes a typy robotů AIBO a QRIO. V rámci tohoto opravdu náročného úkolu žáci pracovali s výukovým portálem Britannica, shromažďovali a třídili informace a na jejich základě tvořili vlastní texty, vše samozřejmě v anglickém jazyce.

Věříme, že to byla pro všechny, hlavně žáky letošních prim, zajímavá zkušenost a že nadšení, s jakým se naši žáci pustili do prezentací a projektů, adekvátně podpoříme dalšími návaznými projekty – například během „Týdne jazyků“.

Všem zúčastněným děkujeme.

Seznam účastníků naleznete zde.

Fotogalerie: