Během měsíce  listopadu jsme měli příležitost navštívit v prostorách školy putovní výstavu Anna Franková – odkaz pro současnost.  Kromě výuky u výstavy, která  doplnila tradiční hodiny dějepisu, proběhlo také několik zajímavých doprovodných akcí.

Výstava byla  slavnostně  zahájena 11. listopadu vernisáží, na které jsme si vyslechli několik úryvků z Deníku, které předčítali vybraní žáci kvarty B. Ve středu 13. listopadu jsme na škole přivítali hosta z Nizozemska, evangelickou farářku paní  Hildegondu Rijksenovou, která žákům na besedě přiblížila nejen tragický osud Anny Frankové, ale hovořila především o toleranci, holocaustu, etických hodnotách a porozumění napříč kulturami. Malým zpestřením výstavy byla znalostní soutěž na téma Nizozemsko, do které věnovalo knižní ceny velvyslanectví Nizozemského království v Praze. Soutěž již byla vyhodnocena a ceny budou úspěšným řešitelům předány v hodinách dějepisu.

Akce proběhla úspěšně především díky podpoře mnoha zúčastněných osob. Proto velice děkujeme všem kolegům, žákům a pánům školníkům, kteří nám pomáhali s realizací výstavy, vážíme si jejich ochoty.