16. prosince 2013 se vybraní žáci vyšších ročníků našeho gymnázia měli možnost zúčastnit studijního pobytu ve Vídni.

První částí našeho programu byla procházka vánoční metropolí. Zamířili jsme od Chrámu svatého Štěpána a kolem morového sloupu na ulici Am Graben k sídlu rakouských Habsburků, Hofburgu. Zde jsme si prohlédli také vykopávky z období římského osídlení a budovu Raiffeisen banky, jejímž autorem byl přední funkcionalista Adolf Loos. Pokračovali jsme k radnici s jejími proslavenými trhy a k budovám Umělecko-historického a Přírodovědného muzea.

Středobodem naší výpravy byla výstava fauvistů v Albertině. Kromě ní měli žáci možnost navštívit další doprovodné výstavy, např. Od Picassa k Matissovi.

V rámci krátkého individuálního programu žáci navštívili vánoční trhy, vyzkoušeli proslulé rakouské speciality a nakoupili menší i větší dárky pro své blízké. To vše vyzbrojeni mapkami a hlavně dobrými znalostmi němčiny.

Exkurze se vydařila a co dodat... těšíme se zase příští rok!

Autoři fotografií: Štěpán Wilkus (SXB), Svatava Kretková

Zájezd do Vídně Zájezd do Vídně Zájezd do Vídně