5. prosince loňského roku se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo více než padesát žáků různých ročníků našeho gymnázia. V první kategorii zvítězila Bára Nejedlíková (tercie B), druhé místo obsadil Karel Weiss (tercie B) a na třetím až čtvrtém místě se umístili Dean Haľko (tercie B) a Klára Kaňáková (kvarta A). Páté až šesté místo obsadili Klára Gaubová (kvarta A) a Ondřej Wyrwa (tercie B).
Ve druhé kategorii zvítězily se shodným počtem bodů Helena Kopelová (2. A) a Hana Vyvijalová (1. A), třetí místo patřilo Markétě Šmolkové (3. A) a čtvrté až páté místo získaly Lucie Racková (oktáva A) a Iva Zdařilová (septima A).
Všem výše uvedeným žákům děkujeme, těšíme se na další výborné výsledky jejich práce a vítězům přejeme hodně úspěchů v okresním kole olympiády, které se bude konat v únoru.  Seznam všech našich žáků, kteří v této soutěži obsadili první až dvacáté šesté místo (v první i druhé kategorii), je k dispozici u učitelů českého jazyka a literatury.
Garantem olympiády byla ve školním roce 2013/2014  Mgr. Zdena Švrčková.