Komise anglického jazyka uspořádala v rámci Týdne jazyků dopoledne žákovských prezentací na téma Countries Around the World.

Celkem žáci v anglickém jazyce představili 27 zemí. Pro své prezentace vybírali zajímavosti z geografie, historie, kultury, ale také jazyka dané země, čerpali především z encyklopedie Britannica Online School Edition, která se již stala nedílnou součástí jazykové výuky na naší škole.

Během jediného dopoledne jsme prostřednictvím žákovských prezentací navštívili například Spojené Arabské Emiráty, Itálii, Nový Zéland, Jamajku, Austrálii, Velkou Británii, Japonsko, Kanadu, Srí Lanku, Švýcarsko, Island, Jihoafrickou republiku, Holandsko, Andoru, Vietnam, Jihoafrickou republiku, Portugalsko.

Žáci si sami tajnou volbou zvolili nejzajímavější prezentace: o Spojených státech amerických (Michael Moyal z TA), o Rusku (Nikita Mironov z TA), o Francii (Martina Neuwirthová a Helena Šmolková z PA), o Švédsku (Tereza Krejčová a Táňa Schulzová z TB), o Číně (Martin Slizska a Zuzana Zdařilová ze SA) a o Francouzské Polynésii (Tereza Kliková a Diana Najzarová ze 3. A). Žáci obdrží certifikát o účasti a nejlepší prezentace bude odměněna drobným upomínkovým předmětem.

Všem účastníkům děkujeme za nadšení a krásné prezentace, které si pro své spolužáky připravili v rámci své mimoškolní činnosti. Vyučujícím děkujeme za spolupráci při přípravě tak náročného, ale mimořádně úspěšného dopoledne.

Seznam účastníků

Plakát k akci

Foto z přehlídky Foto z přehlídky Foto z přehlídky

Foto z přehlídky Foto z přehlídky