Ve středu 26. února se téměř 90 studentů ze tříd kvinta A, sexta A, sexta B zúčastnilo exkurze do Britského centra Knihovny města Ostravy. I když jsou mnozí studenti pravidelnými návštěvníky této knihovny, až na pár jedinců byli v anglické knihovně poprvé a byli příjemně překvapeni množstvím služeb, které se zde nabízejí.

Pracovníci tohoto oddělení byli velice vstřícní a ochotní a seznámili studenty s historií tohoto oddělení, obsahem jeho fondu a také s akcemi a aktivitami pro veřejnost. O tom, že tato akce mnohé žáky zaujala, svědčí i to, že se nejen začetli do knih a časopisů, ale také si knihy vypůjčili domů a zajímají se o složení mezinárodních zkoušek z angličtiny, které se zde organizují. Jsem ráda, že žáci projevili zájem o další formy studia jazyků, které budou pro ně užitečné, ale též zábavné.

Musím studenty pochválit za jejich chování a opět dobrou reprezentaci školy na veřejnosti.