Nejen díky ochotě pracovnic Městské knihovny v Ostravě, ale hlavně díky probíhajícímu Týdnu jazyků se naši žáci primy A, primy B, sekundy A a 1. A mohli zúčastnit velmi zajímavé exkurze do všech hlavních částí této kulturní instituce. Žáci prošli počátečním seznámením s katalogy, výpůjční dobou a seznamem poboček knihovny, které studenti nižších i vyšších ročníků pravidelně navštěvují. Účastníkům exkurze byly představeny knižní bestsellery – detektivní próza a romány, o něž je mezi běžnými čtenáři největší zájem. Hlavní část knižního fondu, která je uložena ve skladu, si žáci mohli prohlédnout, když procházeli suterénem budovy – mnohé zaujaly netradiční akce, které knihovna v těchto prostorách pořádá. Následovala návštěva Hudebního oddělení, Britského centra a Oddělení pro děti a mládež. Mnohé překvapila skutečnost, že posledně jmenované oddělení pravidelně navštěvuje hodně dospělých čtenářů – tématem malé přednášky byla zejména historie komiksů. Zvláštní pozornost byla věnována také Oddělení pro nevidomé a slabozraké, ve Zvukové knihovně se žáci seznámili mimo jiné s Braillovým písmem. Studenti brali do rukou knihy, časopisy, nahrávky a jejich zájem byl tak velký, že by v knihovně jistě setrvali mnohem déle, ve škole je však čekala další zajímavá přednáška v rámci Týdne jazyků.

Reportážní foto z akce Reportážní foto z akce

Autorkou fotografií je Naděžda Nováková.