Komise německého jazyka připravila na Týden jazyků pro žáky našeho gymnázia bohatý program.

V pondělí 24. 2. 2014 zavítal na naši školu pan Tomáš Černý, zástupce Goethe Institutu v našem regionu, aby žáky seznámil s možnostmi skládat v našem městě mezinárodně uznávané zkoušky, pořádané Goethe Institutem. Tyto mezinárodní zkoušky dnes představují bránu k lepšímu studijnímu i pracovnímu uplatnění u nás i v zahraničí.

Žáci měli možnost poznat certifikáty různých obtížností, strukturu zkoušky, její náročnost, časový rozsah, apod. V případě zájmu dostanou možnost zkusit si tyto zkoušky nanečisto přímo na našem ústavu.

V úterý se studenti prim a kvart zúčastnili workshopů německého jazyka, na kterých si  mohli otestovat svůj jazykový cit nebo formou her, kvízů a písní rozšířit znalosti o kultuře německy mluvících zemí.

S velkým zájmem studentů se během Týdne jazyků setkal také film Náš vůdce (Die Welle) režiséra Dennise Gansela, který byl natočen podle skutečné události.  Následovala zajímavá diskuze.

Ve čtvrtek 27. 2. 2014 pro nás připravila zajímavé a podnětné dopoledne katedra germanistky Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Žáci se seznámili se studijními programy, které katedra nabízí, měli možnost pohovořit si s rakouským lektorem, zkoumat spolu s ním taje a silná i slabá místa německé hudby a shlédnout praktickou ukázku hodiny tlumočnictví a překladatelství. Doufáme, že pro naše žáky byla tato návštěva dalším podnětem k tomu, aby se věnovali studiu jazyka německého.

Autorky fotografií: Jana Bittová, Svatava Kretková