Společné foto účastníkůV letošním roce proběhl jubilejní 50. ročník Chemické olympiády. Toto výročí řádně oslavili také milovníci chemie z našeho gymnázia, zejména pak v kategorii C, určené žákům prvních a druhých ročníků střední školy a odpovídajícím ročníkům víceletého gymnázia.

Od října až do dubna probíhalo školní kolo ChO, které se skládá ze 3 částí: teoretické, praktické a testu. Teoretickou část zpracovávají žáci doma s pomocí odborné chemické literatury a praktickou část provádějí v naší krásné laboratoři. Poslední částí školního kola ChO je test prověřující odborné znalosti mladých chemiků.

Školního kola ChO se letos v kategorii C zúčastnilo rekordních 14 studentů naší školy (1. A – Lucie Sysalová, Barbora Hošková, Šárka Michenková; 2. A – Kateřina Lacinová, Christos Kirkopulos, Jakub Král; KVIA – Vojtěch Adamec, Valerie Macháčková, Daniel Seidel a KVIB – Hoang Dung Phanová, Simona Supová, Simona Andrysíková; SXB – David Kocián a Dennis Haľko).

Krajská komise pak na konci dubna vybrala 50 nejlepších postupujících studentů ze všech středních škol Moravskoslezského kraje. Mezi tuto „chemickou elitu“ bylo vybráno 7 studentů Matičního gymnázia! Měli jsme tak v krajském kole největší zastoupení ze všech škol, což je mimořádný úspěch. David Kocián, Lucie Sysalová, Kateřina Lacinová, Dennis Haľko, Barbora Hošková, Vojtěch Adamec ani Šárka Michenková sice po obzvláště náročném testu na stupních vítězů neskončili, ale všichni svým umístěním kolem středu výsledkové listiny zajisté naší škole ostudu neudělali.

Všem zúčastněným studentům děkujeme za účast v ChO a reprezentaci naší školy.