„Je neuvěřitelné, jak jsou vaši studenti zdvořilí a kultivovaní. Je obdivuhodné, jak jsou nadaní a vnímaví.“ Tato a mnohá další slova chvály jsem s radostí vyslechla od Jean-Michela a Laurence Bazinových, kteří zorganizovali pro zájemce z řad francouzštinářů Kvarty B a Septimy B hudebně dramatický ateliér. Náplní dvouhodinového setkání byla práce s textem a partiturou i dramatické aranžmá méně známých šansonů Edith Piaf. Francouzští umělci byli tak nadšení společnou prací s našimi gymnazisty, že je zařadili do svého večerního programu „Soirée Edith Piaf“ v Alliance française 29. dubna 2014. Duet Terezy Rossi a Ondřeje Komínka „A quoi ça sert l´amour“ byl milý a dojemný, sólo Kristíny Štelbaské „Mon amant de Saint Jean“ bylo dokonalé a čtveřice kvartánek (Adèle Mazánková, Valentine Vilišová, Véro Miencilová, Annie Mrozinská) si všechny přítomné získala přirozeným projevem plným entuziasmu. Odměnou našim studentům byl nadšený potlesk diváků, slova uznání francouzských umělců, slzy v očích dvou divaček v první řadě, ale i cenné zkušenosti a nemálo zajímavých informací z pohnutého života a tvorby dámy francouzského šansonu Edith Piaf.

Fotografie z akce Fotografie z akce Fotografie z akce