Všichni účastníciVe čtvrtek 15. 5. 2014 se 32 žáků našeho gymnázia zúčastnilo exkurze do Vyškova. Exkurze byla odměnou žákům, kteří úspěšně reprezentovali naše gymnázium ve finále Velké ceny ZOO a rovněž pro úspěšné řešitele biologické olympiády okresního a krajského kola. Vstupné bylo žákům uhrazeno z prostředků Unie přátel MGO a jízdné z prostředků projektu „Bioenergie kolem nás“ VŠB-TUO. Počasí nám hlavně zpočátku moc nepřálo, foukal silný vítr, který vydržel po celou dobu exkurze, ale později alespoň nepršelo. Žáci nejprve absolvovali výukový program na Hvězdárně na téma „Proč Slunce svítí a jak využíváme jeho energii?“ a zájemci si prohlédli observatoř. Následovala prohlídka Dinoparku a 4D projekce snímku popisující život v mořích druhohor. Vláčkem se žáci kolem poledne přesunuli do areálu Zooparku zaměřeného především na chov domácích druhů zvířat. V Zooparku se nachází environmentální centrum s interaktivním hydraulickým modelem hráze a zrekonstruovanými historickými zemědělskými stroji. Zajímavá byla také prohlídka repliky hanáckého statku z 19. století. Doufáme, že se výlet stal pěknou odměnou za dosažené výsledky v biologii a zároveň se stal motivací pro další účast žáků v biologických soutěžích a olympiádě příštího školního roku.