Projekt Židovského muzea v Praze v partnerství s Institutem Terezínské iniciativy.

Logo projektu

Cíle projektu

• nové výukové materiály, metodické inspirace
  • vícedenní dílny pro učitele
  • semináře pro studenty ZŠ a SŠ
  • přímá podpora škol

Projekt je též koncipován jako prevence proti projevům rasismu a xenofobie. V reakci na rostoucí nepřátelství vůči menšinám, odlišným náboženským vyznáním, na vzrůstající xenofobii, antisemitismus a nárůst pouličního násilí usilujeme o podpoření diskuse a pochopení historických kořenů aktuálního dění a jeho možných důsledků.

Ve vytvořených materiálech, metodikách a realizovaných hodinách budeme zpochybňovat jednoduché názory a černobílý pohled na problematiku „my a oni“. Židovské dějiny budeme vyprávět v širším kontextu českých, česko-německých a evropských dějin.

Logolink projektu

Projekt CZ.1.07/1.1.00/14.0089 Tvorba výukových materiálů a zavádění výukových programů k dějinám Židů ve 20. století je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.