Česká streetballová asociace ve spolupráci se skupinou Veolia a magistráty měst Ostrava, Olomouc a Praha připravila na červen sérii tří streetballových turnajů ENERGY STREETBALL 2022 pro školní týmy žáků základních škol (chlapci/dívky 14-15 let) a studentů středních škol (chlapci/dívky 16-19 let).

První turnaj týmů středních škol ve streetballu ,,3na3‘‘ se uskutečnil 14.6. 2022 v Ostravě na venkovní ploše (Trojhalí Karolína). Do turnaje se přihlásilo 43 týmů z Ostravy a okolí. Matiční gymnázium reprezentoval jak tým chlapců nižšího gymnázia ve složení Mikuláš Čank, Ondřej Žila a benjamínek týmu Vojtěch Kundrát, tak tým dívek vyššího gymnázia ve složení Tereza Strýčková, Kateřina Gottwaldová a Anna Hrubá. Náš dívčí tým obsadil krásné 3. místo a získal pro sebe poukazy v hodnotě 4000 Kč. Chlapci si vedli lépe, neprohráli ani jeden zápas a obsadili krásné 1. místo a poukazy v hodnotě 8000 Kč.

Ceny předávali ambasadoři turnaje reprezentant České republiky a nyní působící v Japonsku 217 cm vysoký Ondřej Balvín a bývalá reprezentantka Eva Horáková (nejlepší hráčka Evropy za rok 1996, mistryně a vicemistryně Evropy, juniorská mistryně Evropy, dvojnásobná vítězka Evropské ligy a francouzské ligy za tým Bourges a dvojnásobná semifinalistka americké profesionální soutěže WNBA s družstvem Clevelandu)

Našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na další ročník!!!!

Vedoucí družstev Mgr. Nikolas Manolcis