V neděli 21. 4. 2024 se v prostorách PřF v Olomouci uskutečnilo krajské kolo soutěže Eurorebus.
Matiční gymnázium reprezentovali zástupci tříd: SPTA (Jakub Kaša, Ondřej Klimša a Petr Fráňa), 2.A (Max Havelek, Leoš Hegner a Daniel Vitásek), SPTB (Otto Semerák, Martin Sušeň a Dušan Žiak) a žáci zeměpisného kroužku ze SA.
Všichni soutěžící vzorně reprezentovali školu a umístili se na velmi pěkných místech.
Nejlépe si vedli žáci zeměpisného kroužku ze sekundy A - ve složení Jakub Bajger, Jan Pastrňák a Jonáš Adámek. Toto družstvo ve své kategorii zvítězilo.
Také reprezentanti SPTB – Martin Sušeň, Otto Semerák a Dušan Žiak si vedli velmi dobře a společně se SA postoupili do celostátního finále soutěže Eurorebus, které se uskuteční 5. 6. 2024 na VŠE v Praze.
Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.