Ve dnech 10. a 11. května 2012 se smíšený pěvecký sbor MGO pod vedením Mgr. Zdeny Švrčkové zúčastnil 43. ročníku festivalu gymnaziálních souborů v Otrokovicích, který je prestižní kulturní akcí na Moravě. Více než čtyřicet žáků naší školy reprezentovalo naše gymnázium hned dvakrát – poprvé v rámci dopoledního festivalového vystoupení a dále na slavnostní večerní akademii.

Obě vystoupení proběhla v nově otevřeném velkém sále pro pět set posluchačů, jenž je součástí otrokovického kulturního domu Beseda. Zde jednotlivé pěvecké sbory vyslechlo nejen mladé publikum – žáci gymnázií a středních škol, ale i čelní představitelé města Otrokovic a Zlína i širokého okolí, zástupci primátorů a školského odboru. Náš pěvecký sbor jako jediný reprezentoval město Ostravu a Moravskoslezský kraj jako takový.

Pěvecký sbor MGO přednesl devět skladeb různých stylů a žánrů, přes úvodní  barokní čtyřhlas s ozvěnou Rorando coeli po černošské spirituály, lidové písně a moderní skladby v angličtině, které se publiku velmi líbily a za které byl odměněn bouřlivým potleskem. Brilantní bylo také vystoupení sólisty Jakuba Nováka, studenta maturitního ročníku.

Naši žáci uspěli nejen díky kvalitnímu hlasovému projevu, ale také díky souhře zpěváků, kterou cvičili v rámci zkoušek v odpoledních hodinách. Účast na nich byla téměř stoprocentní, což se osvědčilo právě při festivalových vystoupeních, kdy se (zvláště večer) projevovala únava z celodenního programu. Úspěch našeho sboru značně umocnil velký elán, neutuchající nadšení a radost z vystoupení, které se přenášely na publikum, zejména při večerní akademii. Obě vystoupení vtipně uváděli žáci Václav Strýček a Jiří Mánek, kteří se mimo jiné zmínili o tradicích Matičního gymnázia a jeho postavení v našem regionu.

Po tradiční návštěvě města Zlína se náš sbor, unaven po celodenním programu, ubytoval v Domově mládeže Střední odborné školy Otrokovice. V dopoledních hodinách následujícího dne se pak vypravil vlakem zpět do Ostravy.

Naši zpěváci vystupovali v novém jednotném oblečení – modrá a žlutá sborová trička s logem gymnázia pořídilo sdružení „Přátelé MGO“.

Poděkování patří všem žákům, kteří se festivalových vystoupení pěveckého sboru MGO zúčastnili a kteří tímto reprezentovali naše gymnázium. Pedagogický dozor zajistili Mgr. Zdena Švrčková a Mgr. Jakub Klein – jemu děkujeme také za to, že během celé akce pořizoval fotografie sboru.