Každý rok se žáci Matičního gymnázia účastní Mezinárodní soutěže Matematický klokan. Soutěží se vždy ve čtyřech věkových kategoriích – Benjamín, Kadet, Junior, Student. Ve srovnání s jinými školami v rámci Ostravy jsme dopadli takto

Z našich nejmladších žáků se nejlépe v kategorii Benjamín umístil s počtem 94 bodů Adam Halásek z primy B, který obsadil 10.–12. místo. Celkový počet účastníků byl v této kategorii v rámci Ostravy 428.

V kategorii Kadet jsme byli o něco úspěšnější. V celkovém počtu 461 soutěžících obsadila v rámci Ostravy Sára Wranová z kvarty B 6.–7. místo.

Nejlepším ostravským klokanem je Martin Mach ze sexty B, který s celkovým počtem 95 bodů ze 120 možných obsadil první místo v rámci své kategorie Junior, ve které soutěžilo 614 žáků z celé Ostravy. Jeho spolužák Marek Týn obsadil 4. místo a Jitka Vlčinská z KVIB se umístila na 8. místě.

V kategorii nejvyšší jsme sice stupně vítězů neobsadili, ale z celkového počtu 292 soutěžících se umístil Martin Poloch z oktávy A se svými 71 body na 4. místě a Martin Šamalík ze septimy A na 9.–11. místě.

Všem našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, těm nejúspěšnějším gratulujeme a doufáme, že příští rok bude nejlepší ostravský klokan opět z MGO.