Dne 24. dubna 2013 se na Základní škole na ul. Zelená uskutečnila městská Soutěž zdravotnických týmů gymnázií, středních odborných škol a učilišť. Členové Zdravotnického kroužku Matičního gymnázia se tradičně také zúčastnili. V průběhu soutěže naši zdravotníci museli řešit modelové život ohrožující situace jako např. dopravní nehodu, výbuch při chemickém pokusu a znásilnění na dívčích toaletách. Se všemi simulovanými situacemi si výborně poradili. Prověřeny byly i jejich teoretické znalosti z první pomoci, hygieny, toxikologie a historie Červeného kříže, který soutěž pořádá. Družstvo ve složení Kristýna Wyrwová, Petra Porubová, Daniel Seifert, Zuzana Repková a Richard Lizák se v silné konkurenci umístilo na 1. místě. Naše druhé družstvo ve složení Tereza Zedníčková, Denis Haľko, Ondřej Komínek, Michal Kolondra a Michelle Mazancová nezůstalo pozadu a obsadilo 3. místo. Oběma týmům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v příštích letech!!!