V úterý 14. května 2013 proběhlo za účasti 9 družstev z šesti ostravských základních škol a víceletých gymnázií prezenční kolo soutěže OSTRAVA – MĚSTO ZÁBAVY. Historicko-geografickou soutěž OSTRAVA pořádala ve spolupráci s Magistrátem města Ostravy už pátým rokem porubská ZŠ L. Štúra. Soutěž se vždy skládá z kola korespondenčního, v jehož rámci plní žáci předepsané úkoly – letos vytvářeli pohlednici, která představovala naše město coby město zábavy – a kola prezenčního, kde žáci řešili úkoly ve formě doplňovaček, křížovek, puzzle, apod. Je naší velkou radostí informovat naše žáky, jejich rodiče i všechny příznivce školy, že po loňské stříbrné pozici obsadilo soutěžní družstvo našeho gymnázia ve složení Simona Andrysíková, Karolína Boháčová, Sára Wranová a Jan Honeiser (všichni z kvarty B) příčku nejvyšší. Věcné ceny si žáci převzali ve středu 22. května v Obřadní síni Magistrátu města Ostravy a následující den se spolu s dalšími 4 družstvy zúčastnili velmi zajímavé exkurze do zákulisí Divadla Antonína Dvořáka. Našim žákům upřímně děkujeme za vzornou reprezentaci školy a doufáme, že v jejich šlépějích budou co nejdříve kráčet i další mladí zájemci o historii na našem gymnáziu.