Dne 29. května 2013 se na Základní škole na ul. Zelená uskutečnila městská Soutěž Hlídek mladých zdravotníků základních škol a víceletých gymnázií. Členové Zdravotnického kroužku Matičního gymnázia se tradičně také zúčastnili. V průběhu soutěže naši zdravotníci museli řešit modelové život ohrožující situace jako např. skok z okna výškové budovy, dopravní nehodu; rovněž museli prokázat znalosti obvazové techniky a improvizovaného transportu. Prověřeny byly i jejich teoretické znalosti z první pomoci, hygieny, toxikologie a historie Červeného kříže, který soutěž pořádá. Tým ve složení Adéla Mazánková, Kateřina Havlíčková, Tereza Krejčová, Anna Macečková s velitelkou Valentinou Vilišovou se v silné konkurenci umístil na 1. místě. Naše druhé družstvo ve složení Tereza Mikysková, Petr Koštěl, Bára Nejedlíková, Karolína Polášková s velitelem Romanem Repkou obsadilo 5. místo. Oběma týmům gratulujeme a vítěznému týmu přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se uskuteční v sobotu 8. 6. 2013 v Šumperku.