Žáci primy pod vedením Mgr. Lucie Dančíkové a sekundy pod vedením Mgr. Naděždy Novákové se zapojili do druhé etapy Mezinárodní olympiády ze základů věd v anglickém jazyce. V konkurenci žáků z celé republiky, kteří se probojovali do druhé etapy v rámci předmětu Anglický jazyk, obsadili naši reprezentanti všechna přední místa!

1. místo: Martin Sýkorský (SA)

2. místo: Anna Macečková (SB), Lukáš Skoumal (SB), Sabina Karamonová (SB), Jan Juras (SB), Karolína Polášková (SB), Kryštof Šimíček (SB)

3. místo: Petr Koštěl (SB), Matěj Snopek (PA), Barbora Ocieczek (PA), Tereza Hmurová (PA), Anna Paťorková (PA), Vojtěch Skupien (PA), Tomáš Veselý (PA)

Diplomy pro úspěšné řešitele získávají také: Zuzana Sasínová (PA), Josef Pernica (PA), Adam Šindler (PA), Martin Můčka (PA).

Všem zúčastněným upřímně děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích a aktivitách.

V organizačním výboru Mezinárodní olympiády ze základů věd zasedají představitelé předních univerzit, vládních orgánů  a společností zabývajících se vzděláváním z Ruska, Kazachstánu, Ukrajiny, Turecka, Tádžikistánu, Bulharska a České republiky (Prof. RNDr. Bohumír Janský, CSc. z Univerzity Karlovy).