Naši recitátořiVe středu 13. listopadu se zúčastnili tři studenti Matičního gymnázia již XX. ročníku krajské recitační soutěže – Aréna plná krásných slov. Konkrétně Adéla Kozáková z kvarty B, Radek Slaný z I. A a Vanda Sluková z kvinty A.

Ve velké konkurenci zhruba 40 nejlepších recitátorů ostravských gymnázií, gymnázia z Hlučína a Opavy se naši reprezentanti rozhodně neztratili.

Po řadě ponurých básní ostatních soutěžících nejprve porotu rozveselila Vanda Sluková se svou moderní básní od skupiny Xindl X. Následoval výborný recitační a herecký výkon nejmladší zástupkyně MGO – Adély Kozákové, která porotě předvedla Jednoslabičnou pohádku Jana Wericha. Porota, složená z vyučujících a herců Komorní scény Aréna, se ještě nestačila vzpamatovat ze záplavy jednoslabičných úderných veršů a již na pódiu stál Radek Slaný. Jeho procítěný a poutavý přednes básně Strach od Karla Šiktance posluchače v sále doslova uchvátil!

Po vystoupení všech recitátorů následovala 20 minutová pauza pro účinkující a sešla se porota, aby vybrala tři nejlepší recitátory. Na prvním místě se umístila studentka oktávy z Gymnázia Olgy Havlové s exotickým jménem – Varvara Šatunová. Další dvě příčky však již obsadili studenti Matičního gymnázia. Druhý v pořadí se umístil Radek Slaný, třetí místo pak připadlo Adéle Kozákové. Následovalo slavnostní vyhlášení, předání cen a diplomů. Gratulujeme!