Naše družstvaDne 13. května se konala na ZŠ L. Štúra v Ostravě-Porubě dějepisná soutěž zaměřená na architektonický vývoj města Ostravy. Naši školu reprezentovala dvě družstva složená ze studentek sekundy B (první tým – Karolína Schwarzová, Irena Andrašková, Barbora Ohnoutková, Tereza Košťálová, druhý tým – Kamila Holmannová, Zlatka Tranová, Tereza Foltýnová a Hana Peregrimová). Děvčata nejdříve vytvořila v rámci domácího úkolu prezentaci, která představovala jednu z vybraných ostravských pamětihodností, a poté oba týmy intenzivně studovaly z odborné literatury, aby zvládly náročný test. A radovali jsme hned dvakrát. První tým obsadil krásné stříbrné místo, kdy jim zlatá příčka unikla o pouhý jeden bod! Druhý tým obsadil čtvrté místo a opět, zase o jeden bod s bronzovou pozicí. Odměnou pro nejlepší týmy byla prohlídka prostor Nové radnice, která se uskutečnila 21. května. Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhlo v pondělí 26. května opět na Nové radnici. Děvčatům gratulujeme ke skvělým výsledkům. Děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.