Také v tomto školním roce vyučující angličtiny organizují studijní vzdělávací projekt, tentokrát do ANGLIE A SEVERNÍHO WALESU. Plánujeme navštívit významná a krásná místa, jako jsou Oxford, Stratford nad Avonou, Worcester, Chester, Liverpool, Londýn a královské hrady Caernarfon a Conwy na severu Walesu, včetně národního přírodního parku Snowdonia.

Žáci se s těmito místy nebudou seznamovat jen pasívně, ale pomocí pracovních listů s úkoly, doplňovaček, kvizů i her a projektů budou sami aktivně získávat informace. Zároveň si prohloubí a rozšíří jazykové znalosti a procvičí se v komunikaci v cizojazyčném prostředí. Na konci zájezdu žáci, kteří splní úkoly, dostanou certifikáty.

Program zájezdu je velice pestrý.

OXFORD: historie, vzdělávání – návštěva jedné z univerzitních kolejí, přírodovědné muzeum STRATFORD NAD AVONOU: místa spojená s životem W. Shakespeara – literatura

WORCESTER: katedrála, kde je pohřben král Jan Bezzemek – historie

CHESTER: historické město se zachovalými památkami již od starých Římanů

LIVERPOOL: 2. největší přístav Anglie, muzeum Beatles Story – rocková hudba, stadion Liverpool FC –  sport

SEVERNÍ WALES: historická, společenská, politická, kulturní a přírodní specifika – návštěva královských hradů Caernarfon a Conwy, projížďka parním vláčkem (symbol kolébky průmyslové revoluce)

LONDÝN: hlavní město, prohlídka vládních budov, ale též center kultury a zábavy

(program v Londýně můžeme utvořit také podle zájmu žáků)

UBYTOVÁNÍ: 4x v anglické rodině v Chesteru. Zde bude zajištěna snídaně, oběd formou balíčku a teplá večeře. První ubytování bude v hotelu poblíž Oxfordu, a to se snídaní.

TERMÍN: 18. 6. až 25. 6. 2015. (osmidenní zájezd)

CENA: 10 500,- Kč, při počtu 45 žáků a víc 9 900,- Kč

Cena zahrnuje dopravu kvalitním autobusem, 2x trajekt, ubytování se stravou, jak je uvedeno výše,

průvodce, komplexní pojištění, studijní materiály, včetně zábavně-vzdělávací brožury.

V ceně není zahrnuto vstupné. (asi 50 GBP)

Podrobné informace dostanou žáci i rodiče od vedoucí zájezdu Mgr. Renaty Vysloužilové a vyučujících anglického jazyka.