„Merci et à bientôt“ se ozývalo na Hlavním nádraží 26. března, kdy odjížděla skupina francouzských studentů a profesorů z Collège Saint-Pierre v Bourg-en-Bresse.

Společně se svými českými kamarády absolvovali sportovní odpoledne na Gymnáziu v Orlové, u nás zhlédli školní film „MEMENTO“, vyslechli komentář kvartánek k projektu „Krokusy“, což obojí souviselo s jejich páteční návštěvou památníku v Osvětimi. Jako každoročně francouzským hostům naši hudebníci a zpěváci respektive zpěvačky předvedli, co mají v repertoáru ve francouzštině, a zábavným kvízem Francouzi zjistili, že čeština oplývá galicismy, tedy slovy přejatými z francouzštiny. Zcela mimořádným zážitkem byl pro mladé Francouze den strávený v oblasti Dolních Vítkovic včetně oběda v restauraci GONG, kde ochutnali české „vepřo-knedlo-zelo“. V době mimo společný program se o ně pečlivě starali naši sekundáni a terciáni spolu s obětavými rodiči. A teď už nás čeká příjemnější část výměnného pobytu, cesta do jihovýchodní Francie se zastávkou v Ženevě a sedm celých dnů v historickém městě Bourg-en-Bresse a jeho okolí. „Alors, vivement le 4 juin!“, „Už aby bylo 4. června!“