telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

V termínu 31. 7. – 7. 8. 2014 se v Balatonmariafürdö uskutečnil již 4. ročník mezinárodního táboru pro děti z maďarského Miskolce a jeho partnerských měst. Jedním z těchto měst je i Ostrava a možnost ji reprezentovat, a přitom si užít báječný týden u Balatonu, měli již potřetí žáci naší školy.

Kromě maďarské a naší skupiny se táboru dále účastnily děti ze slovenských Košic, polských Katovic, bulharského Burgasu, finského Tampere, tureckého Kayseri a jihokorejského Asanu. Hlavní náplň táboru byla tvořena nejrůznějšími sportovními soutěžemi, koupáním v Balatonu, prezentacemi jednotlivých zemí a měst s kulturním programem a večerní diskotékou.

 

Jednotlivé dny táboru byly koncipovány jako dny jednotlivých národů, tj. maďarský den, český den apod. Tomu odpovídala jídla v jídelníčku a zejména večerní program, kdy účastníci z dané země představili ostatním svou vlast, její zvyky a kulturu, a rovněž pohovořili o městě, z něhož pocházejí. Všichni ostatní tak měli možnost dozvědět se spoustu zajímavostí a rozšířit si zábavnou formou své obzory.  Prezentace byla zpravidla doplněna zpěvem, tancem nebo ukázkou sportovních dovedností a rozdáváním drobných upomínkových předmětů. Poslední den táboru byl mezinárodní, kdy jsme si formou kvízu ověřili, co jsme si o jednotlivých zemích zapamatovali. Nejen prezentace jednotlivých zemí, ale veškerá komunikace s ostatními účastníky táboru probíhala v angličtině, takže jsme po celý týden přirozeným způsobem rozvíjeli svou schopnost komunikovat v nejvýznamnějším světovém jazyce.

V průběhu pobytu jsme absolvovali jeden celodenní výlet do města Keszthely, kam jsme se dopravili vlakem. V Keszthely jsme navštívili zámek, muzeum kočárů a také „hororárium“. Zůstal i volný čas na prohlídku města a nákupy.

Na táboře se nám moc líbilo a navázali jsme spoustu nových přátelství. Všechno příjemné utíká tak nějak rychleji a čas našeho odjezdu nastal dříve, než bychom si přáli. Loučení nebylo jednoduché a došlo při něm i na slzy. To je asi ten nejprůkaznější důkaz toho, že mezinárodní tábor u Balatonu je skvělá akce. Za možnost se jí zúčastnit patří velký dík v první řadě městu Miskolc, které všem účastníkům uhradilo ubytování, stravování i náklady spojené s výletem do Keszthely. Naše poděkování si však rozhodně také zaslouží maďarští vyučující za organizaci programu, Magistrát města Ostravy za zajištění a zaplacení naší cesty z Ostravy do Maďarska a zpět a jmenovitě pak paní PaeDr. Hana Lojkásková z Oddělení vnějších a zahraničních vztahů Kanceláře primátora za nabídku účasti na táboře naší škole, za komunikaci s maďarskou stranou a za dobrou náladu, kterou kolem sebe během celého táborového pobytu šířila.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top