telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Po dvou úspěšných cestách našich žáků do Vietnamu na partnerskou univerzitu Ton Duc Thang University (TDTU) v Ho Či Minově Městě (vietnamsky Thành phố Hồ Chí Minh) v roce 2019 a 2022 navštívili Matiční gymnázium hosté z této partnerské vzdělávací instituce.

Představovat tuto univerzitu v asijském, ale i celosvětovém kontextu není složité. Patří bezesporu do skupiny „vzdělávacích asijských tygrů“, a to dokládá nejen množství registrovaných patentů, které jsou na této univerzitě klíčovou kategorií měřící přínos jednotlivých fakult ve vědeckém rozvoji oboru, ale také sítí institucí, se kterými napříč světem univerzita spolupracuje.

Naši žáci při prezentaci svých projektů ve Vietnamu natolik zaujali, že spolupráce bude nadále pokračovat. Tentokrát Českou republiku, Ostravu a Matiční gymnázium navštívilo vedení univerzity v čele s panem presidentem TDTU dr. Tran Trong Dao a Phan Dao, MSc., Ph.D., Director of European Cooperation Center, Representative of TDTU in Czech Republic, Ton Duc Thang University.

Při setkání s vedením MGO a žáky nešlo jen o zdvořilostní část. Naši žáci prezentovali ukázky z aktuálních projektů současnosti – nejvíce pozornosti vzbudil projekt Studentské firmy MGO (3. nejúspěšnější tým v rámci republikového klání, který bude slavnostně přijat na oficiálním ceremoniálu 20. června 2023 na ambasádě USA v Praze), ale především projekt badatelského týmu biologického kroužku žáků MGO – Zapojení do světového programu záchrany již vyhynulého živočišného druhu bažanta Edwardsova (původní místo výskytu Vietnam).

Vysoce oceněny a jako velmi efektivní byly hodnoceny i výukové hodiny, kterých se formou návštěvy hosté z Vietnamu zúčastnili. Náročnost, respekt k osobnosti žáka a jeho individuálním možnostem a schopnostem – to je klíč k úspěchu našich absolventů v globálním měřítku.

Studenti MGO tedy dále prohlubují své mezinárodní vazby – Anglie, Francie, Itálie, Německo, Rakousko, Polsko, Španělsko, Chorvatsko, Estonsko, Čína a Vietnam, tyto země v rámci projektů a výuky mohli v uplynulých několika letech navštívit.

 

 

Mgr. Ladislav Vasevič

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top