telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Projekt Matičního gymnázia, který vznikl z iniciativy našeho absolventa, MUDr. Karla Fouska, podporuje spolurozhodování studentů o životě ve škole. Dává jim možnost vyjadřovat se k aktuálním požadavkům a aktivně se podílet na změnách a rozvoji prostředí, ve kterém tráví velkou část dne.
Generace MGO má několik fází. Na začátku všeho je vedena široká diskuze studentů o konkrétních nápadech na vylepšení prostoru školy. Poté jsou již v pracovních skupinách formulovány pádné argumenty, které by měly spolužáky přesvědčit o kvalitách návrhu. Následuje hlasování a vítězný tým má možnost podílet se také na realizaci nápadu.
Ve druhém ročníku tohoto projektu získaly ve studentském senátu největší podporu následující návrhy.   
Pro který budete v anketě na Bakalářích hlasovat Vy(do 30. 4. 2024)? 

NÁVRH č. 1: Sezení na chodbách ve 3. patře
Vítězný návrh loňského ročníku bychom chtěli ještě rozšířit.  Drtivá většina studentů už ocenila, že si mají při čekání na otevření odborné učebny ve druhém patře kam sednout. Lavice, které byly vyrobeny nad ústředním topením skvěle plní svou funkci. Proto bychom velmi přivítali stejnou možnost také ve 3. patře. Důležité je také to, že se sjednotí vzhled chodeb.
Jan Havlásek, Marek Němec (1. A), Adam Dlouhý, Dominik Dulai, Mikuláš Tvardek  (3.A)

NÁVRH č. 2: Sportovní vybavení
Sport je nejen důležitou součástí studentského života, ale také zdraví a vzdělávání ve škole. Jednou z nejlepších investic do vzdělání je tedy  investice do sportu. O zdraví jde přece především.
Pokud budeme mluvit o konkrétním využití financí, jako hlavní je tabule na skóre, která v tělocvičně dvě chybí. Místo ní se v tělocvičně nachází nepříliš moderní počítadlo. Ve druhé tělocvičně ovšem takováto tabule je.
Za zmínku stojí především vybavení na florbal. Florbalky, se kterými v hodinách tělocviku hráváme, jsou všechny stejně veliké a mnoha lidem (různě vysokým) nemusí vyhovovat. Právě z toho důvodu by stálo za to, pořídit několik vyšších florbalek, které by zajišťovaly pohodlnou hru všem. Zároveň sítě v některých brankách nejsou v ideálním stavu a potřebovaly by vyměnit.
Dále by byla dobrá nějaká forma chráničů na kolena pro brankáře.
Od florbalu můžeme přejít k fotbalu, kdy míče na tento sport také nejsou v ideálním stavu. Posledním kusem vybavení by se mohly stát dva páry brankářských rukavic, které zatím na škole postrádáme.
Jakub Kaša, Ondřej Klimša, Petr Fráňa, Filip Zvalený (septima A)

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top